Příjezd do České republiky z Polska v Bartošovicích je opět o něco důstojnější        Provoz na česko-polské hranici v Orlických horách je díky rekonstrukci posledního úseku komunikace opět o něco důstojnější. Během letošního léta tam silničáři opravili mostek přes Bartošovický potok a poslední úsek silnice propojující hraniční most a obec. Komunikace je nyní na dvou místech rozšířená o tzv. výhybny, aby se na nich mohly bez problému míjet protijedoucí automobily. Za stavební práce zaplatil Královéhradecký kraj bezmála 3 miliony korun.
     
    „Na silnici třetí třídy vznikly výhybny, díky kterým je obousměrný provoz plynulejší i bezpečnější. Zmodernizovaná silnice má díky stavbě také nové odvodnění. Stávající most se dočkal kompletní opravy ve spodní i nosné části konstrukce. Zároveň dostala novou nástupní plochu i tamní autobusová zastávka,“
řekl krajský náměstek pro oblast dopravy Karel Janeček.

      Kvůli stavbě bylo třeba na čas silnici úplně uzavřít. Chodcům sloužila během prací na mostku dokonce provizorní lávka přes potok. Rekonstrukcí za jeden milion korun v loňském roce prošel také hraniční most v Bartošovicích v Orlických horách. Tato investice byla financována z Fondu mikroprojektů prostřednictvím Euroregionu Glacensis.
  Zdroj textu: Královéhradecký kraj

Fotogalerie silnice Bartošovice v Orlických horách

WP_000397WP_000396WP_000395035004PA120240

Kontakty

Euroregion Pomezí Čech, Moravy a Kladska - Euroregion Glacensis
Panská 1492
516 01 Rychnov nad Kněžnou