Pracovníci Euroregionu Glacensis se připojili k výzvě „10 000 kroků“
Práce v Euroregionu Glacensis je převážně sezení u počítače. Zároveň však vyžaduje pracovní nasazení, pečlivost, zodpovědnost, ale i kreativitu. A kde hledat pro toto vše energii a inspiraci? V chůzi. Důsledky sedavého zaměstnání jsou všeobecně známé a je nutné je kompenzovat pohybem. Zaměstnanci Euroregionu Glacensis se tak připojili k dubnové výzvě „10 000 kroků“ a založili si svůj tým s názvem #EuroregionálníKecky.
Něco málo z výzvy:
Dnes už víme, že ke zdraví nevede nutně 10 000 kroků, ale může to být klidně i méně nebo více. Jde zejména o pravidelnost, tempo a stav našeho těla. Pro někoho je výzvou vyjít z domova a jít na roh ulice pro rohlíky, pro jiného jít do práce pěšky několik kilometrů a jsou i takoví, kteří ujdou 30 km a přijde jim to málo. Zkrátka každý jsme jiný, máme jiné časové možnosti i zvyklosti. Cílem výzvy je překonat sám sebe a přidat do svých všedních dnů o něco kroků navíc.
„Chůze nebo pěší turistika doprovází činnost Euroregionu Glacensis již několik let. Podařilo se nám vytvořil jedinečný turistický česko-polský produkt dálkové pěší trasy s názvem Česko-polská Hřebenovka v délce 620 kilometrů, aktuálně aktivně podporujeme kandidaturu Města Broumov na Evropské město kultury roku 2028, kdy mottem kandidatury je „Kreativní poutnictví“ a v neposlední řadě mohu čerpat úžasné zážitky s chůzí při mé nedávné cestě nebo spíše pouti do Santiaga de Compostela. Chůze očisťuje, přivádí člověka do svého středu, kde nachází své vnitřní uspokojení a jedinečné kouzlo osobnosti. O to více mě těší, že mám okolo sebe jedinečné osobnosti a k výzvě „10 000 kroků“ se připojili všichni zaměstnanci našeho sdružení. Je fajn, že s našim zdravím to myslíme vážně, a tak od soboty 1. dubna začínáme (a to není Apríl😊). “, dodává iniciátor výzvy zaměstnanců euroregionu Jaroslav Štefek, sekretář Euroregionu Glacensis.
Více informací o výzvě najdete na www.desettisickroku.cz