Rozhledna na Feistově kopci přístupná veřejnosti

Logo_cz_pl_eu_barevne

01_Feistův kopec_Olešnice v OhNa vrcholu Feistova kopce nad Olešnicí v Orlických horách se tyčí nová rozhledna z projektu Česko-polská Hřebenovka – východní část, která doposud nebyla přístupná veřejnosti. V polovině července proběhla kolaudace a nyní již tedy může přivítat první návštěvníky. Oficiální slavnostní otevření proběhne vzhledem k současné situaci až v září 2020.

Rozhledna je téměř 30 m vysoká se čtvercovým půdorysem a otevřenou osmiúhelníkovou vyhlídkovou plošinou v sedmém patře, ze které se můžete kochat výhledem na Orlické a Bystřické hory, Vrchmezí nebo Rozkoš. Vstup je zdarma a turniket u vstupu slouží jen pro sčítání návštěvníků.

V rámci projekt „Hřebenovky“ jde tak již o pátou stavbu přístupnou veřejnosti. Předcházeli jí na polské straně rozhledna na Włodzické hoře nad obcí Świerky a vyhlídka na Guzowaté u města Radków a na české straně rozhledny na Velké Deštné a ve Vysoké Srbské a Jánský most přes Divokou Orlici v Neratově. Dokončena je také rozhledna na Jagodné, která ale prozatím otevřena není.

Do konce roku 2020 je plánováno dokončení také zbylých stavebních prací. V Novém Hrádku svižně postupují práce jak na přestavbě trafostanice na informační centrum, tak na montáži samotné rozhledny k tubusu bývalé větrné elektrárny. Na Vrchmezí u obce Duszniki-Zdrój roste rychlým tempem do výšky konstrukce vyhlídkové věže, stejně jako na Kladské hoře východně od Kłodzka. Práce zbrzděné uzavřením hranic se již rozběhly také na kopci Czerniec, kde realizuje svoji část projektu obec Międzylesie.

01_Feistův kopec_Olešnice v Oh02_Feistův kopec_Olešnice v Oh_výhled03_Feistův kopec_Olešnice v Oh_výhled04_Jagodna_Bystrzyca Kkodzka05_Vysoká Srbská06_Šibeník_Nový Hrádek07_Czerniec_Międzylesie08_Czerniec_Międzylesie

Kontakty

Euroregion Pomezí Čech, Moravy a Kladska - Euroregion Glacensis
Panská 1492
516 01 Rychnov nad Kněžnou